DENTAL

Liki: "Skúsenosti so servisom dentálnej techniky mám od 90-tych rokov minulého storočia (tisícročia 😄). Ako hovorí Branči Kováč - to už boli roky roky roky roky roky... Medzi časom som sa venoval viac elektronike, vývoju obvodov, návrhom plošných spojov a elektronike ako takej. Nebyť COVID-u, ktorý zmenil viaceré osudy - aj môj - tak sa dentálnej technike venujem stále len okrajovo. Ale život sú zmeny a zmeny sú život..."

Ponúkam Vám servis zubných súprav týchto výrobcov:

  • Chiromega Humenné
  • Chirana Medical Stará Turá
  • Castellini
  • Dentsply Sirona

Okrem stomatologických súprav ponúkame servis ostatného príslušenstva ordinácií

  • EKOM -  kompresory pre stomatológiu
  • V spolupráci so spoločnosťou EuDent - servis zariadení, distribuovaných touto spoločnosťou 

... a vychytávky, napríklad staršie sterilizátory HS, vysokofrekvenčné taviace a odlievacie prístroje ELZ, IZODENT, prístroje IVOMAT a pod.

(Prosím, u opráv zariadení zo "zlatej éry socializmu" nečakajte zázraky, náhradné diely sa pomaly ale isto míňajú a zohnať napr. novú elektrónku, vodou chladený kondenzátor alebo taviacu cievku za "rozumný peniaz" je takmer nemožné. Skôr, než než nás oslovíte ohľadom opravy, zvážte, či bude pre Vás rentabilná oprava, ktorej cena sa môže pohybovať rádovo v 100-kách až 1000-och EUR).

Niečo som neuviedol v zozname? Prepáčte. To buď neopravujem, alebo som na to pozabudol. Prosím, oslovte ma a opýtajte sa. 

Liki: "Pýtate sa, čo Vám ponúkam naviac, alebo inak, ako konkurencia? Neviem, lebo zo zásady nerobím u nich vyzvedača. Viem vám povedať, čo robím principiálne a dobre. 

Po prvé - na problém sa pozerám zo širšieho uhla. Ako vývojový inžinier sa snažím poznať a pochopiť princíp - potom sa aj chyba hľadá ľahšie. Je pravdepodobné, že po našej prvej spoločnej servisnej návšteve budete sklamaní, keď Vám poviem, že ...toto zariadenie je síce v poruche, ale problém je v tom, aj v tom aj v onom. Skúsme odstrániť všetky príčiny, aj dôsledky poruchy, teda aspoň tie, o ktorých vieme...

Po druhé - to čo robím a prečo to robím, nedržím v tajnosti. Rád Vám vysvetlím, prečo to robím, aj ako to robím. Na oplátku očakávam, že sa podľa toho zariadite. Nečudujte sa, ak pri mojej druhej, tretej, ďalšej návšteve poukážem na nejakú vec, ktorú ak budete dodržiavať, bude Vaše zariadenie pracovať lepšie, dlhšie... 

Vy ste lekár pre ľudí, ja som "lekár" pre Váš stroj, pre Vaše zariadenie. Ja si neopravujem zuby sám a prosím Vás, mojich existujúcich, alebo nových zákazníkov, neopravujte si Vaše vybavenie sami, nerobte do neho zásahy, okrem tých, ktoré si môžete (alebo musíte) robiť sami a ktoré sú na to výrobcom určené! Robte pravidelne a správne údržbu, dbajte na čistotu nástrojov, povrchov, hadíc (aj z vnútra)... Verte, Vaše zariadenie sa Vám za to odvďačí, bude fungovať správne, a aj opravy a údržba budú rýchlejšie a lacnejšie. "